მაია ფანჯიკიძე მაია ფანჯიკიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-09-1960

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 07-11-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • იენის ფრიდრიხ შილერის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოლოგი, გერმანული და ინგლისური ენების მასწავლებელი

სამუშაო გამოცდილება

  • "ქართული ოცნების" პრეს-სპიკერი (2012 - )
  • თბილისის ევროპული სკოლა, სკოლა ლოგოსის მასწავლებელი (2010 - 2012)
  • გ. თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი, სრული პროფესორი (2010 - 2012)
  • საქართველოს საელჩო ნიდერლანდების სამეფოში, საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი (2007 - 2010)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, მინისტრის მოადგილე (2004 - 2004)
  • საქართველოს საელჩო გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, საგანგებო და საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი (2004 - 2007)
  • საქართველოს საელჩო გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, დესპანი (2002 - 2004)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, ევროპული დეპარტამენტის მრჩეველი (2001 - 2002)
  • საქართველოს საელჩო გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, მრჩეველი, უფროსი მრჩეველი (1997 - 2001)
  • საქართველოს საელჩო გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, 1-ლი მდივანი (1994 - 1997)
  • თბილისის სახლემწიფო უნივერსიტეტი, დასავლეთ ევროპის ლიტერატურის კათედრის მასწავლებელი (1988 - 1994)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის შოთა რუსთაველის სახელობის ქართული ლიტერატურის ისტორიის ინსტიტუტის ასპირანტი (1983 - 1988)
  • თბილისი 6-ე გიმნაზიის გერმანული ენის მასწავლებელი, გერმანული მიმართულების ხელმძღვანელი (1983 - 1994)
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1977 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 07-11-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 07-11-2012)