გიორგი ასანიძე გიორგი ასანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 30-08-1975

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გლდანი

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (09-11-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • კრწანისი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური აღზრდა და სპორტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო, სამხედრო მოსამსახურე (1993 - 2003)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1998)
  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-2000)
  • ვახტანგ გორგასლის II ხარისხის ორდენი (01-01-2001)

საპატიო წოდება

  • დიდგორის ორდენი (01-01-2003)
  • ათენის საპატიო მოქალაქე (01-01-2004)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (27-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (24-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-02-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 07-11-2005)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის ხელისუფლების მიერ საქართველოს მოქალაქეთა მიმართ განხორციელებელი ქმედებების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-10-2006 - 24-02-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბოსნია-ჰერცეგოვინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    პერუს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)