გია გოგუაძე გია გოგუაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-01-1967

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლანჩხუთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამაცივრო და საკომპრესორო მანქანები და დანადგარები

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს "დ.ტ.ს.", აღმასრულებელი დირექტორი. (2000 - 2008)
  • ს/ს კონცერნი "საქგვირაბმშენის" ფილიალი "როტორი", N3 კვანძის სუფსის ტერმინალი, ოსტატი. (1997 - 2000)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (04-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 19-11-2008)

კომისია

  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის მხრიდან საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის ხელყოფის მიზნით განხორციელებული სამხედრო აგრესიისა და სხვა ქმედებების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-10-2008 - 26-12-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-03-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 21-10-2012)