ნუგზარ აბულაშვილი ნუგზარ აბულაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 13-09-1973

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სიღნაღი

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სიღნაღის ფილიალი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სიღნაღის რ-ის სოფ. ჯუგაანის თემის საკრებულოს თავმჯდომარე (2004)
  • საქართველოს ადვოკატთა ეროვნული ასოციაციის, სიღნაღის ბიუროს ადვოკატი (2002 - 2004)
  • სიღნაღის მონადირეთა და მეთევზეთა საზოგადოება. ინსპექტორი (1996 - 2002)
  • სიღნაღის მელიორაციისა და წყალთა მეურნეობის სამმართველო (1991 - 1996)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 22-12-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)