პეტრე მამრაძე პეტრე მამრაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 08-09-1952

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა, თეორიული ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მთავრობის კანცელარია, შტატგარეშე მოსამსახურე – კონსულტანტი საინფორმაციო და საორგანიზაციო საკითხებში (2008 - 2008)
  • საქართველოს მთავრობის კანცელარიის უფროსი (2004 - 2008)
  • საქართველოს სახელმწიფო კანცელარია, სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე – სახელმწიფო კანცელარიის უფროსი (1995 - 2004)
  • საქართველოს სახელმწიფო მეთაურის აპარატის ხელმძღვანელი (1995 - 1995)
  • საქართველოს მინისტრთა კაბინეტი, ეროვნებათშორისი ურთიერთობებისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის განყოფილების წამყვანი სახელმწიფო მრჩევლის მოვალეობის შემსრულებელი (1992 - 1992)
  • საქართველოს მინისტრთა კაბინეტი, საქ. ვიცე-პრემიერის თანაშემწე (1992 - 1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის აბასთუმნის ასტროფიზიკური ობსერვატორიის ქალაქ თბილისის განყოფილება, უმცროსი მეცნიერ–თანამშრომელი, მეცნიერ–თანამშრომელი (1975 - 1992)
  • საქართველოს სსრ მელიორაციისა და წყალთა მეურნეობის სამინისტრო, ინსტიტუტი საქსახწყალპროექტი, ინჟინერ–პროგრამისტი (1975 - 1975)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2006)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთობა სამართლიანობისათვის“ - ფრაქციის წევრი (15-07-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 24-09-2009)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-09-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (03-07-2008 - 24-09-2009)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 24-09-2009)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ და „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონების პროექტების გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (31-07-2009 - 31-08-2009)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    პორტუგალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    შვეიცარიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბელგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 12-02-2009)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 26-12-2008)
  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 26-12-2008)