ემზარი გელაშვილი ემზარი გელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-05-1972

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქარელი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და საავტომობილო მეურნეობ

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო , სამხედრო პოლიციის დეპარტამენტის შიდა ქართლის რეგიონალური სამმართველოს უფროსი. (2007 - 2008)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, ინსპექტორ–გამომძიებელი (2006 - 2007)
  • ქარელის რაიონის გამგეობა, გამგებლის მოადგილე. (2006)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტრო, სამხედრო მოსამსახურე. (1996 - 2006)
  • სოფ. კეხიჯვრის საკრებულო, სამხედრო მაგიდის გამგე. (1996 - 1997)
  • ბებნისის სანერგე ს/მეურნეობა, საოჯახო არენდის წევრი. (1989 - 1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მაკედონიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბოსნია-ჰერცეგოვინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)