ჰარუთიუნ ჰოვჰანესიან ჰარუთიუნ ჰოვჰანესიან
  • დაბადების თარიღი
  • 30-11-1977

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალქალაქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ერევნის ეკონომიკურ-იურიდიული უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სასამართლო-საგამოძიებო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2008)
  • ახალციხის რეგიონალური ცენტრის მართვისა და ადმინისტრირების კონტროლის განყოფილების უფროსი (2005 - 2008)
  • სამცხე-ჯავახეთის მხარის საფინანსო პოლიციის საგამოძიებო დეპარტამენტის საგამოძიებო სამმართველო, გამომძიებელი (2005)
  • ახალქალაქის რაიონის პროკურატურა, გამომძიებელი (2000 - 2005)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)