ისვახან შამილოვი ისვახან შამილოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 26-10-1952

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • აზარბაიჯანის სახალხო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • კვების მრეწველობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქვეშის თემის ტერიტორიული ორგანო, მთავარი სპეციალისტი (2006 - 2008)
  • სოფ. ჯავშანიანის საარენდო ორგანიზაცია, მმართველი (1989 - 1998)
  • ქვეშის თემის საკრებულო, თავმჯდომარის მოადგილე (1989 - 2003)
  • ქვეშის საბჭოთა მეურნეობა კვების მეურნეობის უბნის უფროსი (1979 - 1989)
  • ს/ს "მადნეული" მომარაგების განყოფილება. ინჟინერ-ტექნოლოგი (1975 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)