გიორგი როინიშვილი გიორგი როინიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 22-10-1964

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შოთა რუსთაველის სახელობის საქართველოს სახელმწიფო თეატრალური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • დრამატული თეატრის და კინოს მსახიობი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტელევიზია და რადიომაუწყებლობა (2004)
  • მ.თუმანიშვილის სახელობის კინომსახიობთა თეატრი, მსახიობი (1985 - )

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მაკედონიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბოსნია-ჰერცეგოვინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ალბანეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)