თამაზ კვაჭანტირაძე თამაზ კვაჭანტირაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 07-06-1940

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (14-11-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გიორგი თარგამაძე - ქრისტიან-დემოკრატები“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ვაკე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოლოგი, ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • „ევროპული სკოლის“ კათედრის გამგე (2007 - 2008)
  • საქართველოს განათლების მინისტრი (1993 - 1998)
  • თსუ, ახალი ქართული ენის კათედრა, დოცენტი (1978 - 1993)
  • თსუ, ახალი ქართული ენის კათედრა, უფროსი მასწავლებელი, (1975 - 1978)
  • თსუ, ახალი ქართული ენის კათედრა, მასწავლებელი (1968 - 1975)
  • თსუ, ახალი ქართული ენის კათედრა, მასწავლებელი, უფროსი მასწავლებელი საათ ანაზღაურების წესით (1966 - 1968)
  • თსუ, ახალი ქართული ენის კათედრა, ასპირანტი (1963 - 1966)
  • თსუ ფილოლოგიის ფაკულტეტის სტუდენტი (1958 - 1963)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • დოცენტი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2000)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სახელმწიფო პრემია (01-01-2004)
  • შოთა რუსთაველის სახელობის პრემიის ლაურეატი (01-01-2011)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქრისტიან-დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-11-2008 - 21-10-2012)