გოჩა თევდორაძე გოჩა თევდორაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 21-06-1963

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მექანიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქუთაისის საკრებულო თავმჯდომარის მოადგილე (1998 - 2002)
  • ქუთაისის ოცხელის სახელობის გიმნაზია. დირექტორი (1995 - 2004)
  • ქუთაისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი უფროსი მასწავლებელი (1993 - 1995)
  • ქუთაისის მრავალდარგოვანი ინსტიტუტი პრორექტორი (1992 - 1997)
  • ქუთაისის პრეფექტურის განათლების განყოფილება მთავარი სპეციალისტი (1991 - 1993)
  • ქუთაისის პირველი საშუალო სკოლა (1991 - 1993)
  • ქუთაისის 30-ე საშუალო სკოლა დირექტორის მოადგილე (1987 - 1991)
  • ქუთაისის 24-ე საშუალო სკოლა (1987 - 1991)
  • ქუთაისის 37-ე საშუალო სკოლა მასწავლებელი (1986 - 1988)
  • ქუთაისის სახელმწიფო პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1986 - 1989)
  • ქუთაისის საავტომობილო ქარხანა ინჟინერ კონსტრუქტორი (1985 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 20-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 22-12-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ალბანეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    კორეის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)