ედიშერ ჯალაღონია ედიშერ ჯალაღონია
  • დაბადების თარიღი
  • 06-01-1968

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩხოროწყუ

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • გორის ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საბურალტრო აღრიცხვა და სამეურნეო საქმიანობის ანალიზი

სამუშაო გამოცდილება

  • ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი (2006 - 2008)
  • ჩხოროწყუს რაიონის ხაბუმის თემის თავმჯდომარე, გამგებელი (2002 - 2006)
  • ჩხოროწყუს რაიონის გამგებლის მრჩეველი (2000 - 2002)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1986 - 1988)
  • გორის ეკონომიკური ინსტიტუტი (1985 - 1991)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 20-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    მოლდოვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)