კორნელი კუკულავა კორნელი კუკულავა
  • დაბადების თარიღი
  • 16-06-1949

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩოხატაური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ვეტერინარია

სამუშაო გამოცდილება

  • ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის გამგეობა, გამგებლის მოადგილე. (2008 - 2008)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, გურიის რეგიონალური სოფლის მეურნეობის სამმართველოს უფროსი. (2007 - 2008)
  • ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის გამგეობა, მთავარი სპეციალისტი, სპეციალისტი. (2006 - 2007)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, ჩოხატაურის რაიონის სოფლის მეურნეობის სამმართველოს უფროსი. (1986 - 2005)
  • ჩოხატაურის მეფრინველეობის საინკუბატორო სადგური, დირექტორი. (1983 - 1986)
  • საქ. კპ ჩოხატაურის რაიკომი, სოფლის მეურნეობის განყოფილების ინსტრუქტორი (1982 - 1983)
  • ჩოხატაურის მეფრინველეობის საინკუბატორო სადგური, ვეტექიმი (1981 - 1982)
  • მახარაძის რაიონის ლაითურის მეურნეობა, ვეტექიმი. (1981 - 1981)
  • მახარაძის მეფრინველეობის საკოლმეურნეობათშორისო საბჭო, ვეტექიმი. (1971 - 1981)
  • საქართველოს ზოოვეტერინარული ინსტიტუტი, სტუდენტი. (1966 - 1971)
  • ჩოხატაურის პროფ.დეზ. განყოფილება, დერატიზატორი. (1965 - 1966)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

საპატიო წოდება

  • საპატიო ნიშნის ორდენი (01-01-1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    სლოვენიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)