თეიმურაზი წურწუმია თეიმურაზი წურწუმია
  • დაბადების თარიღი
  • 24-07-1962

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ფოთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სოხუმის ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა–ტექნიკის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქ. ფოთის მერია, მერის მოადგილე (2008)
  • ფოთის წმინდა გრიგოლ ღვთისმეტყველის სახელობის საღვთისმეტყველო სკოლა, ადმინისტრაციული მენეჯერი (2008)
  • ფოთის წმინდა ნიკოლოზის ზოგადსაგანმანათლებლო საშუალო სკოლა, აღმასრულებელი დირექტორი. (2007 - 2008)
  • ფოთის ღვთისმშობლის შობის საკათედრო ტაძრის აღდგენის ფონდი, აღმასრულებელი დირექტორი (2005 - 2008)
  • ქ.ფოთის საკრებულო, თავმჯდომარე (2002 - 2005)
  • ქ.ფოთის საკრებულო, მდივანი (1998 - 2002)
  • ფოთის, ხობისა და სენაკის ეპარქია, საქმეთა მმართველი (1998)
  • ნიკო ნიკოლაძის სახელობის ფონდი, ვიცე–პრეზიდენტი (1993 - 1998)
  • ქ. ფოთის მერია, მერის მოადგილე (1993)
  • ქ. ფოთის გამგეობა, თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - 1993)
  • ფოთის მე–5 საშუალო სკოლა, მასწავლებელი (1992 - 1993)
  • ფოთის საქალაქო საბჭოს აღმასკომი, თავმჯდომარის თანაშემწე (1990 - 1991)
  • საქართველოს კპ ფოთის საქალაქო კომიტეტი, ინსტრუქტორი (1987 - 1990)
  • კომკავშირის ფოთის საქალაქო კომიტეტი, მეორე მდივანი. (1986 - 1987)
  • ფოთის გემთშემკეთებელ–გემთმშენებელი ქარხანა, კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1984 - 1986)
  • კომკავშირის ფოთის საქალაქო კომიტეტი, ინსტრუქტორი (1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პირველი პრეზიდენტის ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალებასთან დაკავშირებული საკითხების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (06-11-2009 - 23-02-2011)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მაკედონიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბოსნია-ჰერცეგოვინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    შვედეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)