რომან მარსაგიშვილი რომან მარსაგიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-04-1949

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ყაზბეგი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და საავტომობილო მეურნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის მილიციის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ყაზბეგის რაიონის გამგებელი (2002 - 2003)
  • საქართველოს საბაჟო დეპარტამენტის შიდა ქართლის მოძრავი–რეგიონალური საბაჟოს უფროსი (1997 - 1998)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საბაჟო დეპარტამენტი, განსაკუთრებული ინსპექციის უფროსის მოადგილე (1996 - 1997)
  • საქართველოს საბაჟო დეპარტამენტის თბილისის საბაჟო "ყაზბეგი", საბაჟო საგუშაგოს უფროსი (1992 - 1996)
  • საქართველოს შსს სახ. ავტოინსპექციის სამმართველო, სარეგისტრაციო საგამოცდო განყოფილების უფროსი (1991 - 1992)
  • ყაზბეგის შ.ს. რაიგანყოფილება, უფროსი სახავტოინსპექტორი (1984 - 1991)
  • საქართველოს შსს სახ. ავტოინსპექციის სამმართველო, მცხეთის მოტომექანიზებული ოცეულის უფროსი ს.ს.ს ინსპექტორი, ოცეულის მეთაური (1983)
  • საქართველოს შსს სახ. ავტოინსპექციის სამმართველო, მცხეთის მოტომექანიზებული ოცეულის უფროსი ს.ს.ს ინსპექტორი (1978 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთობა სამართლიანობისათვის“ - ფრაქციის წევრი (10-02-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ძლიერი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (24-10-2008 - 10-02-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ძლიერი საქართველო - ქრისტიან-დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (26-06-2008 - 24-10-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-03-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (11-07-2008 - 24-10-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 17-02-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 11-07-2008)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2009 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (18-12-2009 - 05-06-2010)
  • arrow
    საქართველოს პირველი პრეზიდენტის ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალებასთან დაკავშირებული საკითხების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (06-11-2009 - 23-02-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ და „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონების პროექტების გამოქვეყნებისა და მათი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (31-07-2009 - 31-08-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (30-12-2008 - 30-01-2009)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2008 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (05-12-2008 - 21-05-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (02-10-2008 - 02-11-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (27-06-2008 - 27-07-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    პარაგვაის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    სლოვენიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)