კანდიტ კვიციანი კანდიტ კვიციანი
  • დაბადების თარიღი
  • 01-05-1949

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მესტია

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ხიდები და გვირაბები

სამუშაო გამოცდილება

  • რეგისტრირებული კავშირი სამშენებლო ორგანიზაციების კავშირი "მანკაბ-XXI"-ის პრეზიდენტი (2006 - 2008)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარყტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (2004 - 2004)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე (2003 - 2003)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების სახელმწიფო დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (1997 - 2003)
  • სახელმწიფო კონცერნ "საქავტოგზის" თავმჯდომარის მოადგილე (1997 - 1997)
  • კონცერნ "საქავტოგზის" საგზაო საგადასახადო სამმართველო, სამმართველოს უფროსი (1995 - 1997)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების სახელმწიფო კანტორა "საქავტოგზის" გზების ექსპლუატაციის სამმართველო, სამმართველოს უფროსი (1992 - 1995)
  • მესტიის რაიონის გამგებელი (1992 - 1992)
  • საქართველოს საავთომობილო ტრანსპორტისა და გზების სამინისტროს საწარმოო გაერთიანება "ქუთაისავტოგზა" გაერთიანების უფრისი (1989 - 1992)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების მე-5 საგზაო სარემონტო-საამშენებლო სამმართველო, სამმართველოს უფროსი (1986 - 1989)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების სამინისტროს მე-5 საგზაო საექსპლუატაციო უბანი, უბნის უფროსი (1979 - 1986)
  • მე-13 საგზაო სარემონტო სამშენებლო სამმართველო, სამუშაოთა მწარმოებელი (1978 - 1979)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების სამინისტრო, საპროექტო საკვლევაძიებო კანტორა, ინჟინერი (1976 - 1978)
  • საქართველოს პოლიტექნიკუტი ინსტიტუტი, სტუდენტი (1971 - 1975)
  • მესტიის მხარეთმცოდნეობის მუზეუმი, მეთვალყურე (1964 - 1970)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (13-02-1997)
  • ღირსების ორდენი (15-05-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    მოლდოვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    შვედეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)