გურანდა ჯაბუა გურანდა ჯაბუა
  • დაბადების თარიღი
  • 03-09-1981

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (23-02-2010 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • დიპლომატიისა და საერთაშორისო ურთიერთობათა ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერიის ზედამხედველობის საქალაქო სამსახურის უფროსის პირველი მოადგილე (2009 - 2010)
  • თბილისის მერიის ზედამხედველობის საქალაქო სამსახურის უფროსის მოადგილე (2009 - 2009)
  • თბილისის მერიის ზედამხედველობის საქალაქო სამსახურის არქიტექტურულ-სამშენებლო და ადმინისტრაციული ზედამხედველობის განყოფლების უფროსი (2007 - 2009)
  • თბილისის მერიის ზედამხედველობის საქალაქო სამსახურის საერთო განყოფლების უფროსი (2007 - 2007)
  • თბილისის მერიის ზედამხედველობის საქალაქო სამსახურის საერთო განყოფლების მთავარი სპეციალისტი (2005 - 2007)
  • შპს „ვაზი“, მარკეტინგის მენეჯერი (2004 - 2005)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (24-02-2010 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-02-2010 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (22-03-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (08-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)