ნუგზარ ერგემლიძე ნუგზარ ერგემლიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-05-1955

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „შალვა ნათელაშვილი - საქართველოს ლეიბორისტული პარტია“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის აპოლონ ქუთათელაძის სახელობის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემია
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო ხელოვნება

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ტელევიზია. პროდიუსერი (2005 - 2007)
  • საქტელერადიო კომიტეტი (1983 - 2004)
  • საქართველოს ფილარმონია ანსაბლ "75" სოლისტი (1982 - 1983)
  • სასოფლო ტექნიკის საკონსტრუქტორო ბიურო. დიზაინერი (1980 - 1982)
  • ტექნიკური ესთეტიკის ინსტიტუტი (1978 - 1979)

საპატიო წოდება

  • ყველა თაობის საყვარელი მომღერალი, დაჯილდოების ცერემონიალი „მეგა“
  • I ადგილი ნომინაციაში წლის სიმღერა, ფესტივალი „ოქროს იერუშალაიმი“

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ძლიერი საქართველო“ - ფრაქციის მდივანი (03-10-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ძლიერი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (23-03-2009 - 03-10-2011)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-09-2008 - 21-10-2012)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2011 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (09-12-2011 - 05-06-2012)
  • arrow
    საქართველოს პირველი პრეზიდენტის ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალებასთან დაკავშირებული საკითხების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (06-11-2009 - 23-02-2011)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    საუდის არაბეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (22-10-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბელგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნიდერლანდების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)