თეიმურაზ ჩარკვიანი თეიმურაზ ჩარკვიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-02-1952

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბათუმი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სსს სამშენებლო კომპანია "თბილისის" გენერალური დირექტორი (2004 - 2008)
  • საქართველოს ურბანიზაციისა და მშენებლობის მინისტრი (2003 - 2004)
  • N1 ტრესტის მმართველი (1988 - 2003)
  • სასოფლო მშენებლობის სამინისტროს N1 ტრესტის რკინა-ბეტონის ქ-ნის დირექტორი (1983 - 1988)
  • N1 სახლმშენებელი კომბინატის ქარხნის დირექტორი (1982 - 1983)
  • სასოფლო მშენებლობის სამინისტროს N1 ტრესტის რკინა-ბეტონის ქ-ნის მთავარი ინჟინერი, დირექტორი (1978 - 1982)
  • მშენებლობის სამინისტრო, N5 ტრესტის რკინა-ბეტონის ქ-ნა, ოსტატი მთავარი ტექნოლოგი, საამქროს უფროსი (1974 - 1977)
  • N6 კოოპმშენი, მუშა (1967 - 1969)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2007)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    შვეიცარიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)