ზაზა გელაშვილი ზაზა გელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 16-11-1974

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ყვარელი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ბიზნესის ორგანიზაციისა და ტექნოლოგიის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • კვების მრეწველობის ტექნოლოგია და მენეჯმენტი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამაართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი. (2007 - 2008)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, აჭარის კონტრდაზვერვის მთ. სამმართველოს უფროსი. (2006 - 2007)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტრო, კახეთის რეგიონის სამმართველოს უფროსი. (2004 - 2006)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, სამსახურის უფროსი. (2002 - 2004)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო, "კომანდოს" ბატალიონის მეთაურის მოადგილე. (2000 - 2002)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო, დაზვერვის მთ. სამმართველო, ჯგუფის მეთაური. (1999 - 2000)
  • საქართველოს შეიარაღებული ძალების დაზვერვის მთავარი სამმართველო, სერჟანტი. (1998 - 1999)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (30-11-2004)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (15-12-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (13-06-2008 - 15-12-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი (07.06.2008 - 21.10.2012) - ნდობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი (07.06.2008 - 21.10.2012) - ნდობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 21-10-2012)