გოჩა კუპრავა გოჩა კუპრავა
  • დაბადების თარიღი
  • 03-08-1970

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამშენებლო ნაკეთობათა და კონსტრუქციების მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • პოლიტიკური გაერთიანება "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" –ს აღმასრულებელი მდივანი. (2006 - )
  • პოლიტიკური გაერთიანება "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" –ს საორგანიზაციო მდივანი. (2004 - 2006)
  • პოლიტიკური გაერთიანება "გაერთიანებული დემოკრატების" რეგიონალური სამსახური, ინსპექტორი. (2001 - 2003)
  • აბაშის რაიონის ადგილობრივი მმართველობის გამგეობა, გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე. (1996 - 2000)
  • კ. გამსახურდიას სახელობის მუზეუმი, დირექტორი. (1995 - 1996)
  • აბაშის მეცხოველეობის სამეურნეობათაშორისო საწარმოო, შემკეთებელი მუშა. (1987 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 23-02-2005)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 26-11-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (22-03-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამ-ი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 21-10-2012)