ზაზა მადურაშვილი ზაზა მადურაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 16-05-1970

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თიანეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობისა და საზ.კვების ეკონომიკა და მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • თიანეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობა, გამგებელი (2006 - 2008)
  • თიანეთის რაიონის გამგეობა, გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი (2005 - 2006)
  • თიანეთის შ. ს. რაიგანყოფილება, უფროსის მოადგილე (2005 - 2005)
  • საქართველოს სახფელმწიფო უშიშროების სამინისტროს მცხეთა–მთიანეთის რეგიონალური სამმართველო, უფროსი ოპერატიული თანამშრომელი (1998 - 2005)
  • თიანეთის რაიონის გამგეობა, უფროსი სპეციალისტი (1998 - 1998)
  • თიანეთის რაიონის გამგეობა, უფროსი სპეციალისტი (1996 - 1997)
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სტუდენტი (1991 - 1996)
  • თიანეთის საკოლმშენის ორგანიზაცია, მძღოლი (1991 - 1991)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური, მძღოლი (1988 - 1990)
  • თიანეთის რაიონის ახალსოფლის მეცხოველეობის საბჭოთა მეურნეობა, მუშა (1987 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)