ზურაბ კიკალეიშვილი ზურაბ კიკალეიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 22-06-1950

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (21-11-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის მექანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქ.თბილისის მერია, სამოქალაქო მონაწილეობისა და ინტეგრაციის საქალაქო სამსახური –თბილისის კორპუსის უფროსი (2006 - 2008)
  • შპს „თბილისის მეტროპოლიტენის“, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე, გენერალური დირექტორი (2005 - 2006)
  • ქ. თბილისის მერია, კანონიერების დაცვის საქალაქო სამსახურის გენერალური ინსპექციის უფროსი (2004 - 2005)
  • ტრესტ „მტკვარწყალმშენის“, სამშენებლო სამმართველო #4, მთავარი ინჟინერი (1986 - 2004)
  • ალჟირის სახალხო რესპუბლიკა, ინჟინერი (1986)
  • ტრესტ „მტკვარწყალმშენის“, სამშენებლო სამმართველო #4, მთავარი ინჟინერ–მექანიკოსი (1978 - 1986)
  • ტრესტ „წყალმშენის“, სამშენებლო სამმართველო #2, მთავარი ინჟინერ–მექანიკოსი (1977 - 1978)
  • ტრესტი "წყალმშენი", ინჟინერი (1976 - 1977)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1974 - 1975)
  • ტრესტი „წყალმშენი“, ინჟინერი (1974)
  • თბილისის ტრამვაი-ტროლეიბუსის კონტროლი (1971 - 1972)
  • საქართველოს სასოფლო–სამეურნეო ინსტიტუტი, სტუდენტი (1969 - 1974)
  • თბილისის პლასტმასის ქარხანა, ელექტრიკოსი (1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (23-12-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-01-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-12-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)