გიორგი ჩივიაშვილი გიორგი ჩივიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-01-1981

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (18-06-2010 - 27-09-2011)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გურჯაანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • გურჯაანის მუნიციპალიტეტის საკრებულო, მუნიციპალიტეტის გამგებელი (2008 - 2010)
  • თბილისის პროკურატურა, გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის განყოფილება, პროკურორი (2006 - 2008)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საგამოძიებო დეპარტამენტი, უფროსი გამომძიებელი (2004 - 2006)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტრო, საგამოძიებო დეპარტამენტი, გამომძიებელი (2004)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, გენერალური ინსპექცია,მრჩეველი (2003 - 2004)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, გენერალური ინსპექციის სასჯელაღსრულების დაწესებულებებში დისციპლინისა დაკანონების დაცვის სამსახუტრებრივი კონტროლის სამმართველო, მრჩეველი (2003)
  • საქართველოს შსს აკადემია, სტუდენტი (1998 - 2002)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2009)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-06-2010 - 27-09-2011)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-06-2010 - 27-09-2011)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (22-03-2011 - 27-09-2011)
  • arrow
    ერაყის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 27-09-2011)
  • arrow
    იორდანიის ჰაშიმიდთა სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 27-09-2011)