ოთარი ხინიკაძე ოთარი ხინიკაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-12-1956

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქობულეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • პოლიტიკური ეკონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქობულეთის მუნიციპალიტეტი, გამგებელი (2008 - 2008)
  • ქობულეთის მუნიციპალიტეტი, გამგებლის პირველი მოადგილე (2008 - 2008)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის აპარატი, ადმინისტრაციულ და თვითმმართველობის ორგანოებთან ურთიერთობის დეპარტამენტის მთავარი სპეციალისტი (2008 - 2008)
  • სააქციო საზოგადოება "საქქალაქმშენპროექტი“, გენერალური დირექტორი (2003 - 2007)
  • ბათუმის საზღვაო–სავაჭრო ნავსადგური, ინჟინერ–ანალიტიკოსი (2001 - 2003)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მინისტრთა საბჭო, ეკონომიკისა და საფინანსო–საბიუჯეტო განყოფილების მთავარი სპეციალისტი (1998 - 2001)
  • ბათუმის ხორცკომბინატი, მთავარი ეკონომისტი (1993 - 1998)
  • საქართველოს საკაბელო ტელევიზიის ქობულეთის ფილიალი, მთავარი ბუღალტერი (1990 - 1993)
  • საქართველოს კპ. ქობულეთის რაიკომი, საორგანიზაციო განყოფილების ინსტრუქტორი (1988 - 1990)
  • ხუცუბნის კოლმეურნეობა, პარტიული კომიტეტის განთავისუფლებული მდივანი (1986 - 1988)
  • საქართველოს კპ. ქობულეთის რაიკომი, პროპაგანდისა და აგიტაციის განყოფილების ინსტრუქტორი (1985 - 1986)
  • ქობულეთის სახალხო დეპუტატთა რაისაბჭოს აღმასკომი, საგეგმო კომისიის ეკონომისტი (1984 - 1985)
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სტუდენტი (1977 - 1983)
  • აკმიერკავკასიის სასაზღვრო ჯარები N2016, რიგითი (1975 - 1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (03-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 24-02-2010)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    მაკედონიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    პორტუგალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამ-ი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 21-10-2012)