დავით თოდრაძე დავით თოდრაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-06-1959

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერია სამმართველოს უფროსი (2003 - 2004)
  • პოლიტიკური გაერთიანება გაერთიანებული დემოკრატები კორდინატორი (2002 - 2003)
  • საგადასახადო შემოსავლების სამინისტრო აქციზური მარკების სამსახურის უფროსი (2000 - 2002)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი. დეპარტამენტის უფროსი (1999 - 2000)
  • კომერციული ფირმა "კვარი" დირექტორი (1990 - 1996)
  • საქართველოს ალკკ ცენტრალური კომიტეტი ინსტრუქტორი. განყოფილების გამგის მოადგილე (1983 - 1989)
  • მშენებლობის სამინისტრო მე-13 ტრესტი მშენებელი (1981 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    სლოვაკეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (17-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)