თამაზ პეტრიაშვილი თამაზ პეტრიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 18-06-1969

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალციხე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს რესპუბლიკის ჰუმანიტარულ-ტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • მუნიციპალიტეტის საკრებულო (2006 - 2008)
  • ახალციხის გამგებელი (2002 - 2006)
  • ახალციხის საკრებულოს სარევიზიო კომისია (1998 - 2002)
  • ტელეკომპანია "ლომისას" დირექტორი (1996 - 2002)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტრო (1994 - 1996)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო (1992 - 1994)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1987 - 1989)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 22-12-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    კვიპროსის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (15-01-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    კვიპროსის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (12-02-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ყირგიზეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)