გიორგი ხახნელიძე გიორგი ხახნელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-05-1971

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (19-12-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის პროდუქტთა გადამუშავების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი, ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარე (2006 - 2008)
  • თბილისის საკრებულოს აპარატის უფროსი (2005 - 2006)
  • თბილისის მთაწმინდა–კრწანისის რაიონის გამგებელი (2004 - 2005)
  • თბილისის მერია, ახალგაზრდობის საქმეთა საქალაქო სამსახური, სამგორის რაიონის განყოფილების უფროსი (2001 - 2004)
  • თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა, საქართველოს ახალგაზრდულ საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტის სამგორის რაიონის განყოფილების მთავარი წარმომადგენელი (1997 - 2000)
  • აჯამეთის საკედლე მასალათა კომბინატი, დამხმარე მეურნეობის უფროსი (1995 - 1996)
  • ძევრის კოლმეურნეობა, კოლმეურნეობის წევრი (1989)
  • თერჯოლის სასურსათო კომბინატი, მუშა (1988 - 1989)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (23-12-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-02-2009 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)