გელა ლონდარიძე გელა ლონდარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 19-07-1962

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ასპინძა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის-მეურნეობის ეკონომიკა-ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის ახალციხის რეგიონალური ცენტრის უფროსი (2007 - 2008)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის ახალციხის საგადასახადო ინსპექციის უფროსი (2007)
  • საგადასახადო დეპარტამენტის ახალციხის საგადასახადო ინსპექციის უფროსი (2004 - 2007)
  • ახალციხის საოლქო საგადასახადო ინსპექციის უფროსი (2001 - 2004)
  • ასპინძის რაიონის საკრებულოს თავმჯდომარე (1998 - 2001)
  • ასპინძის სამშენებლო მასალების სამეურნეობათშორისო გაერთიანება, ეკონომისტი (1995 - 1998)
  • ასპინძის რაიონის სოფ. საროს სტალინის სახელობის კოლმეურნეობა, გამგეობის თავმჯდომარე (1988 - 1995)
  • ასპინძის სახალხო დეპუტატთა რაიონული საბჭოს აღმასკომი, მოსახლეობის შრომითი მოწყობის ბიურო, სექტორის უფროსი (1988)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1986 - 1987)
  • ასპინძის რაიონის სოფ. ხიზაბავრას კოლმეურნეობა, ეკონომისტი (1986)
  • საქართველოს სასოფლო–სამეურნეო ინსტიტუტი, სტუდენტი (1981 - 1986)
  • ასპინძის რაიონის სოფ. საროს სტალინის სახელობის კოლმეურნეობა, რიგითი კოლმეურნე – წევრი (1979 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)