ანდრო ალავიძე ანდრო ალავიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 08-02-1983

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (18-06-2010 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩუღურეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ეკონომიკურ ურთიერთობათა სახელმწიფო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ბიზნეს სამართლის სპეციალისტი

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი, იურიდიულ საკითხთა და ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისიის თავმჯდომარე (2006 - 2010)
  • საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია, მოქალაქეთა კონსტიტუციური უფლებების უზრუნველყოფის სამსახური, მთავარი კონსულტანტი (2006 - 2006)
  • საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია, მოქალაქეთა კონსტიტუციური უფლებების უზრუნველყოფის სამსახურის მოქალაქეობის და სახელმწიფო ჯილდოების საკითხთა სამმართველო, მთავარი კონსულტანტი (2005 - 2006)
  • საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია, მოქალაქეობის საკითხთა, სახელმწიფო ჯილდოების და საპატიო წოდებების მინიჭების სამსახური, მთავარი მრჩეველი (2004 - 2005)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-06-2010 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-06-2010 - 21-10-2012)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (08-05-2012 - 08-06-2012)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2011 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (09-12-2011 - 05-06-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    პარაგვაის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)