ზაზა გულიკაშვილი ზაზა გულიკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 06-10-1964

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • საგარეჯო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოსაინჟინრო ფაკულტეტი

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს სათავე პლიუსი დირექტორი (2005 - 2008)
  • შპს მეფრინველეობის ფაბრიკა დირექტორი (1998 - 2005)
  • მეცხოველეობის კომპლექსი ზოოტექნიკოსი (1991 - 1998)
  • საგარეჯო. გარეჯის მეურნეობა მუშა (1986 - 1991)
  • სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი სტუდენტი (1984 - 1986)
  • სართიჭალას პროფტექნიკუმი სტუდენტი (1983 - 1984)
  • სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი სტუდენტი (1982 - 1983)
  • შუააზია ბერსუცკის მეურნეობა მუშა (1981 - 1982)
  • საგარეჯოს მეცხოველეობის მეურნეობა მუშა (1980 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)