ავთანდილ ლეკაშვილი ავთანდილ ლეკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-08-1955

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დედოფლისწყარო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ბუღალტრული აღრიცხვა სოფლის მეურნეობაში

სამუშაო გამოცდილება

  • დედოფლისწყაროს რაიონის გამგებელი (2003 - 2004)
  • საქართველოს სტატისტიკის დეპარტამენტი, დედოფლისწყაროს რაიონული განყოფილების უფროსი (1990 - 2003)
  • საქართველოს კპ წითელწყაროს რაიკომის საორგანიზაციო განყოფილების ინსტრუქტორი (1988 - 1990)
  • წითელწყაროს ორჯონიკიძის სახ. კოლმეურნეობის კ/პარტორგანიზაციის მდივანი (1985 - 1988)
  • საქართველოს ალკკ წითელწყაროს რაიკომის კომკავშირული ორგანიზაციების განყოფილების გამგე (1981 - 1985)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1974 - 1976)
  • ქ. წითელწყაროს კოლმეურნეობა, კოლმეურნე (1972 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)