კობა კურდღელაშვილი კობა კურდღელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 13-06-1966

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • კასპი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ჭიდაობის „სამბოს“ ფედერაციის პრეზიდენტი. (2007 - 2007)
  • სხვადასხვა კომერციული სტრუქტურები. (1992 - 2008)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქრისტიან-დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (13-02-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 01-02-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (23-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 23-04-2012)