დევი ოვაშვილი დევი ოვაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 06-12-1968

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალგორი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ჰიგიენა, სანიტარია და ეპიდემიოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ახალგორის საკრებულოს დეპუტატი (2002 - 2006)
  • შპს "ლომისის' დამფუძნებელი (1993 - 2008)
  • სანიტარულ-ეპიდემიოლოგიური სამსახური, მთავარი ექიმი (1982 - 1993)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეებთან ურთიერთობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (27-06-2008 - 15-12-2010)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეებთან ურთიერთობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 27-06-2008)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ინდოეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)