ელგუჯა მაკარაძე ელგუჯა მაკარაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 30-01-1963

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • შუახევი

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (28-10-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • შუახევი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქართული ლიტერატურის კათედრა, კათედრის გამგე (2000 - 2005)
  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქართული ლიტერატურის კათედრა, დოცენტი (1996 - 2000)
  • ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქართული ფილოლოგიის კათედრა, დოცენტი (1991 - 1996)
  • საქართველოს ზოოვეტინსტიტუტი, ქართული მეტყველების კულტურის და ენების კათედრა, ასისტენტი (1991 - 1991)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის შოთა რუსთაველის სახ. ქართული ლიტერატურის ინსტიტუტის ფოლკლორის განყოფილება, ასპირანტი (1986 - 1989)
  • თსუ ფილოლოგიის ფაკულტეტი, სტუდენტი (1981 - 1986)
  • მარქსის სახელობის ოლადაურისკოლმეურნეობის წევრი (1980 - 1981)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (28-10-2005 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეებთან ურთიერთობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 15-12-2010)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 20-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)