დილარ ხაბულიანი დილარ ხაბულიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-11-1952

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • კრწანისი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №46 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური კულტურა და სპორტი

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერია, მთაწმინდა-კრწანისის გამგებელი (2006 - 2007)
  • საქართელოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო (1990 - 1993)
  • ოლიმპიური სარეზერვო სკოლის დირექტორი (1987 - 1990)
  • ჭიდაობის სკოლა, დირექტორი (1982 - 1987)
  • სპორტული გაერთიანება "ქარიშხალა", მწვრთნელი (1981 - 1982)
  • საქართველოს ფიზკულტურია და სპორტის კომიტეტი, მწვრთნელი (1979 - 1981)
  • სპორტული გაერთიანება "ბურევესნიკი", მწვრთნელი (1977 - 1979)
  • საქართველოს ფიზკულტურია და სპორტის კომიტეტი, ფიზკულტურის ინსტრუქტორი (1974 - 1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (15-10-1996 - 17-10-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (29-12-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ერაყის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)