მამუკა გაჩეჩილაძე მამუკა გაჩეჩილაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-04-1967

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (26-06-2009 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგია, ლითონსაჭრელი ჩარხები და იარაღები
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ილია ჭავჭავაძის სახელობის საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთ. საკითხებზე ლექტორი

სამუშაო გამოცდილება

  • დოქტორანტი, საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი (2008 - 2010)
  • კონსულტანტი, კონფლიქტების მართვის ინსტიტუტი (2008 - 2009)
  • სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე, შპს "საქართველოს რკინიგზა" (2008 - 2009)
  • სტუდენტი,ი.ჭავჭავაძის სახელობის საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი, იურიდიული ფაკულტეტი (2002 - 2004)
  • საზოგადოებრივი მოძრაობა „ფესვები“, საკოორდინაციო საბჭოს წევრი (2002 - )
  • სახალხო დიპლომატიის საერთაშორისო აკადემია, ლექტორი (2001 - )
  • მსმენელი, აშშ-ის სამხედრო სამართლის ინსტიტუტი (2001 - 2002)
  • მსმენელი საზაფხულო უნივერსიტეტი, ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის პროგრამა (2001)
  • მსმენელი, უმაღლესი განათლების მხარდამჭერი პროგრამა. სამოქალაქო განათლება (ბუდაპეშტი) (2001)
  • რეფერენტი, საქართველოს პროფესიული კავშირების გაერთიანება (2000 - 2001)
  • ნ. დუმბაძის სახელობის თბილისის ჰუმანიტარული ინსტიტუტი (2000 - 2002)
  • ექსპერტ-კონსულტანტი; ლექტორი თბილისის უნივერსიტეტის "ლეგია და კომპანია" (1997 - 2000)
  • ექსპერტ-კონსულტანტი, საქართველოს პარლამენტი, საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი (1996 - 1997)
  • სოციალურ ურთიერთობათა საერთაშორისო ცენტრი (1995)
  • სამოქალაქო დიპლომატიის საერთაშორისო კომიტეტი (1995 - )
  • მსმენელი, რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მოსკოვის დიპლომატიური აკადემია, დიპლომატთა გადამზადების ფაკულტეტი (1994 - 1996)
  • სპეც.კორესპონდენტი, გაზეთი "გულანი" (1994 - 1996)
  • წამყვანი სპეციალისტი, საქართველოს პარლამენტი (1993 - 1996)
  • ქვეკომისიის თავმჯდომარე, საქართველოს სახელმწიფო საბჭო (1992)
  • თავმჯდომარე - საქართველოს ახალგაზრდობის დემოკრატიული კავშირი (1992)
  • საქართველოს სახელმწიფო საბჭო, ქვეკომისიის თავმჯდომარე (1992)
  • თავმჯდომარე, სტუ-ს მანქათმშენებლობის ინსტიტუტის სტუდენტური კავშირი (1990 - 1992)
  • სამხედრო სამსახური, რიგითი, სერჟანტი (1985 - 1988)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი, სტუდენტი (1984 - 1992)
  • ამწყობ-ზეინკალი, სახეხი ჩარხების ქარხანა (1984 - 1985)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • კონფლიქტოლოგიის საპატიო დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (08-09-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (02-07-2009 - 08-09-2009)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-01-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბოსნია-ჰერცეგოვინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (22-03-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ერაყის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    მოლდოვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (31-07-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (17-07-2009 - 21-10-2012)