გიორგი თარგამაძე გიორგი თარგამაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-11-1973

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (30-06-2008 - 21-10-2012)

  • საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერი

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გიორგი თარგამაძე - ქრისტიან-დემოკრატები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2003)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ჟურნალისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • მედიასაბჭოს წევრი (2005 - )
  • პოლიტიკური სწავლების სკოლა. ლექტორი (2004 - )
  • შპს "ტელეიმედი", საზოგადოებრივ–პოლიტიკური პროგრამის დირექტორი. (2003 - 2008)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2002 - )
  • შ.რუსთაველის სახ. თეატრისა და კინოს უნივერსიტეტის ლექტორი (2002 - )
  • ბათუმის საკრებულოს წეცრი (1998 - )
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს პრესსამსახურის ხელმძღვანელი. (1997 - 1999)
  • საქართველოს ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის კორპორაცია, რეჟისორის ასისტენტი, აჭარის განყოფილების საკუთარი კორესპონდენტი (1997 - 1999)
  • ტელესტუდია "ბათუმის" დირექტორი (1995 - 1997)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის დამოუკიდებელი ტელერადიოკომპანიის დირექტორი (1993 - 1995)
  • ტელეკომპანია "იბერვიზია", დიქტორი, საინფორმაციო პროგრამა "მონიტორის" მთავარი რედაქტორი (1992 - 1993)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქრისტიან-დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (28-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ძლიერი საქართველო - ქრისტიან-დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (26-06-2008 - 24-10-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (29-10-2001 - 22-04-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომისია

  • arrow
    „აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სტატუსის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (11-11-2011 - 11-12-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (11-11-2011 - 11-12-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (17-05-2011 - 17-06-2011)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (21-07-2010 - 21-08-2010)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2009 - 04-01-2010)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (30-12-2008 - 30-01-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (02-10-2008 - 02-11-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (27-06-2008 - 27-07-2008)
  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2003)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი (07.06.2008 - 21.10.2012) - ნდობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    პორტუგალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (24-03-2009 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 24-03-2009)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2003)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2003)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2003)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2003)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2003)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2003)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს ანტიკრიზისული საბჭო - საბჭოს წევრი (24-10-2008 - 21-10-2012)