როლანდ ფიფია როლანდ ფიფია
  • დაბადების თარიღი
  • 18-01-1972

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წალენჯიხა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის სამომხმარებლო კოოპერაციის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • კომერციული საქმიანობა ორგანიზაცია სა საქონელმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თხილის ქარხანა "არგონათსი" დირექტორის მოადგილე (2006 - 2008)
  • სავაჭრო სახლი "ლიქსარი" გენ დირექტორის მოადგილე (1998 - 2004)
  • სამომხმარებლო კოოპერაციის უნივერსიტეტი (1992 - 1998)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1988 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის მდივანი (14-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 14-07-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)