დავითი ნადაშვილი დავითი ნადაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-01-1963

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • რუსთავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სტატისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • რუსთავის მერი (2006 - 2008)
  • რუსთავის მერის პირველი მოადგილე, მერის მოვალეობის შემსრულებელი (2005 - 2006)
  • გარდაბნის რ-ის გამგებლის პირველი მოადგილე, გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი (2004 - 2005)
  • საქართველოს ადმინისტრაციულ-ტეროტორიულ ერთეულებში (ბოლნისი, გარდაბანი, დმანისი, თ/წყარო, მარნეული, წალკა, რუსთავი) პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე (2004 - 2004)
  • გარდაბნის რ-ის გამგებლის პირველი მოადგილე (2003 - 2004)
  • სააქციო საზოგადოება "ხალიში" ფინანსური მენეჯერი (1995 - 2003)
  • რუსთავის მერიის მცირე ბიზნესისა და კომერციის დეპარტამენტი, მთავარი ბუღალტერი (1995 - 1995)
  • რუსთავის საზღცვარგარეთთან ურთიერთობის სამმართველო, მთავარი სპეციალისტი (1990 - 1995)
  • მეტალურგთა კულტურულ-კომერციული ცენტრი, მთავარი ბუღალტერი (1990 - 1990)
  • საფეხბურთო გუნდი "გორდა", მთავარი ბუღალტერი (1988 - 1990)
  • მეტალურგთა კულტურის სახლი, ტექნიკოსი (1985 - 1988)
  • საბჭოთა არმიის რიგები, სერჟანტი (1983 - 1985)
  • მეტალურგთა კულტურის სასახლე, მუშა (1979 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2011 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (09-12-2011 - 05-06-2012)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2010 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-2010 - 12-05-2011)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2009 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (18-12-2009 - 05-06-2010)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2008 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (05-12-2008 - 21-05-2009)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ესტონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)