კონსტანტინე გამსახურდია კონსტანტინე გამსახურდია
  • დაბადების თარიღი
  • 24-06-1961

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (03-11-2009 - 01-07-2011)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 20-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საზღვარგარეთის აღმოსავლეთის ქვეყნების ქვეყანათმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • პოლიტიკური მოძრაობა "თავისუფლების" თავმჯდომარე (2004 - 2015)
  • შვეიცარიის ლტოლვილთა ფედერალური სამსახური, ექსპერტი (1997 - 2004)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის გიორგი წერეთლის სახელობის აღმოსავლეთმცოდნეობის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1986 - 1992)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2010 - 01-07-2011)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2010 წლის საფინანსო-ეკონომიკური საქმიანობის აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-2010 - 12-05-2011)
  • arrow
    საქართველოს პირველი პრეზიდენტის ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალებასთან დაკავშირებული საკითხების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (06-11-2009 - 23-02-2011)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს ანტიკრიზისული საბჭო - საბჭოს წევრი (17-12-2010 - 01-07-2011)