შალვა ნათელაშვილი შალვა ნათელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-02-1958

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „შალვა ნათელაშვილი - საქართველოს ლეიბორისტული პარტია“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ლეიბორისტული (შრომის) პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №28 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2006)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2002)
  • საქართველოს ლეიბორისტული პარტიის თავმჯდომარე (1995 - )
  • საქართველოს პროკურატურის გან-ის პროკურორი, უფროსი პროკურორი, პარტიული ორგანიზაციის არჩეული მდივანი, საერთაშორისო ურთიერთობათა განყოფილების უფროსი (1983 - 1992)
  • თბილისის მთაწმინდის რაიპროკურატურის გამომძიებელი (1982 - 1983)
  • თბილისის მთაწმინდის რ-ის რაიპროკურატურის სტაჟიორი-გამომძიებელი (1981 - 1982)
  • თბილისის ვაკის რ-ის არასაუწყებო დაცვის ღამის დარაჯი (1980 - 1981)
  • თსუ, იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტი (1978 - 1981)
  • ს.ბაზალეთის კოლმეურნეობის წევრი (1977 - 1978)
  • საქართველოს რადიოტელეცენტრი, მუშა (1976 - 1977)
  • ს.ბაზალეთის კოლმეურნეობის წევრი (1975 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის წევრი (19-02-1996 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ირანი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)