გიორგი არსენიშვილი გიორგი არსენიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-01-1942

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 18-11-2010)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თელავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს გაერთიანებული ტელეკომისა და საქპატენტის სამეცნიერო კონსულტანტი (2007 - 2008)
  • საქართველოს რკინიგზის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2006 - 2007)
  • საქართველოს გაერთიანებული ტელეკომის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2004 - 2006)
  • საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ავსტრიაში, უნგრეთში, სლოვენიაში, სლოვაკეთში, ჩეხეთში (2001 - 2004)
  • საქატთველოს სახელმწიფო მინისტრი (2000 - 2001)
  • საქართველოს პრეზიდენტის რწმუნებული (1995 - 2000)
  • თსუ, მათემატიკური მეთოდების გამოყენების კათედრა, კათედრის გამგე (1981 - 1997)
  • თსუ, გამოყენებითი მათემატიკის ფაკულტეტი, დეკანი (1977 - 1982)
  • თსუ, მექანიკა-მათემატიკის ფაკულტეტი, დოცენტი (1971 - 1977)
  • თსუ, გამოყენეთითი მათემატიკის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერმუშაკი (1969 - 1971)
  • თსუ, გამოყენებითი მათემატიკის ინსტიტუტი, ასპირანტი (1959 - 1965)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორის სამეცნიერო-პედაგოგიური წოდება მასობრივი მომსახურების თეორიის სპეციალობით

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 18-11-2010)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (11-06-2008 - 18-11-2010)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (30-12-2008 - 30-01-2009)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (02-10-2008 - 02-11-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (05-07-2008 - 05-08-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (27-06-2008 - 27-07-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 18-11-2010)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 18-11-2010)