ზურაბ არსოშვილი ზურაბ არსოშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 21-01-1978

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 19-06-2009)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • იურიდიულ-ფსიქოლოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერია, მერის მოადგილე (2008)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის აჭარის სამმართველო, სამმართველოს უფროსი (2007 - 2008)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მე-3 სამმართველო, სამმართველოს უფროსი (2007)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის საგამოძიებო დეპარტამენტი, უფროსის მოადგილე (2006 - 2007)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის შიდა ქართლის სამმართველო, სამმართველოს უფროსი (2005 - 2006)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის პირველი განყოფილება, გან-ის უფროსი (2004 - 2005)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის ოპერატიული დეპარტამენტის თბილისის მე-4 განყოფილება, ოპერატიული თანამშრომელი (2004)
  • შსს თბილისის შსმთავარი სამმართველო უფროსი ინსპექტორი (2001 - 2004)
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ისტორიის ფაკულტეტი, სტუდენტი (2000 - 2005)
  • შსს სატრანსპორტო პოლიციის დეპარტამენტი, ინსპექტორი (2000 - 2001)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური, სამხედრო ნაწილი 06548 (1996 - 1998)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (07-08-2008 - 19-06-2009)

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 22-12-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 19-06-2009)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 19-06-2009)
  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 19-06-2009)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 19-06-2009)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 19-06-2009)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 19-06-2009)
  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 19-06-2009)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 19-06-2009)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 19-06-2009)