ირაკლი იაშვილი ირაკლი იაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1962

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 27-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი ა.ნ.კოსიგინის სახელობის მოსკოვის ტექსტილის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • უქსოვადი ქსოვილების წარმოება

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს "ჯორჯიან ტრანს ექსპედიცია", გენერალური დირექტორი (1996 - 1999)
  • შპს "ვიქტორია", გენერალური დირექტორის მოადგილე (1991 - 1996)
  • თბილისის უქსოვადი ქსოვილების ფაბრიკა, დირექტორის მოადგილე (1990 - 1991)
  • მოსკოვის მსუბუქი მრეწველობის ინსტიტუტი, ასპირანტი (1986 - 1990)
  • თბილისის უქსოვადი ქსოვილების ფაბრიკა, ცვლის ინჟინერი (1984 - 1986)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (22-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის წევრი (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)

კომისია

  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-09-2004 - 09-03-2005)
  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-06-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    საშინაო და საექსპორტო ბაზრების ფორმირების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)