ლაშა ჟვანია ლაშა ჟვანია
  • დაბადების თარიღი
  • 14-10-1973

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 16-12-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩუღურეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი კვიპროსის რესპუბლიკაში (2006 - 2008)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, მინისტრის მოადგილე (2004)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო, მინისტრის მოადგილე (2002 - 2004)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, საქართველოს საელჩო ისრაელის სახელმწიფოში, პირველი მდივანი, კონსული (1998 - 2002)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, დსთ–ს ქვეყნების დეპარტამენტის მრავალმხრივი ურთიერთობების სამმართველო, მეორე მდივანი (1997 - 1998)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, აზიის, აფრიკის, ავსტრალიისა და ოკეანიის ქვეყნების სამმართველო, მესამე მდივანი (1995)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, პოლიტიკური დეპარტამენტის სამხრეთ და აღმოსავლეთ აზიის სამმართველოს მესამე მდივანი (1995)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 16-12-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (11-06-2008 - 16-12-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 16-12-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 16-12-2008)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 16-12-2008)