დავით გამყრელიძე დავით გამყრელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-04-1964

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 20-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ვაკე

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პედიატრია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს სადაზღვევო კომპანია "ალდაგი, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1999)
  • თბილისის საკრებულოს წევრი (1998 - 1999)
  • შპს სადაზღვევო კომპანია "ალდაგი", პრეზიდენტი (1995 - 1999)
  • შპს სადაზღვევო კომპანია "ალდაგი", ფინანსური დირექტორი (1992 - 1995)
  • შპს სადაზღვევო კომპანია "ალდაგი", დირექტორი (1991 - 1992)
  • ბავშვთა ნევროლოგიური სანატორიუმი "არხილოსკალო", ექიმი-ნევროლოგი (1989 - 1992)
  • ბავშვთა მე-5 კლინიკური საავადმყოფო, ექიმი-ინტერნი (1988 - 1989)
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტის პედიატრიის ფაკულტეტის კომკავშირის კომიტეტის გათავისუფლებული მდივანი, საბურთალოს ალკკ რაიონული კომიტეტი (1988 - 1989)
  • რესპუბლიკური ბავშვთა საავადმყოფო, ახალშობილთა ინტენსიური თერაპიის და რეანიმაციის განყოფილების მედდა (1985 - 1986)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი, სტუდენტი (1982 - 1988)
  • თბილისის მე-7კლინიკური საავადმყოფო, ქირურგიული განყოფილების სანიტარი (1981 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (22-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (03-07-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (17-07-2001 - 03-07-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2006 - 20-03-2007)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 25-10-2000)

კომისია

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (19-05-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    საკუთრების უფლების დაცვის ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (13-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (30-04-2004 - 07-06-2008)