ლევან გაჩეჩილაძე ლევან გაჩეჩილაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-07-1964

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 20-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (04-05-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი მემარჯვენეები“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ვაკე

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 07-06-2002)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკური კიბერნეტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2002 - 2004)
  • საქართველოს ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების კომპანია GWS, პრეზიდენტი (1997 - 1999)
  • საქართველოა ღვინისა და ალკოჰოლური სასმელების კომპანია GWS, გენერალური დირექტორი (1993 - 1994)
  • სპორტის დეპარტამენტის კომერციული განყოფილება, უფროსის მოადგილე (1991 - 1992)
  • სამრეწველო-სავაჭრო ფირმა "ლილოს" კომერციული აგენტი (1988 - 1991)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ვაჭრობის ეკონომიკის კათედრა, ლაბორანტი (1986 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (17-07-2001 - 07-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი ფრაქცია“ - ფრაქციის წევრი (18-09-2000 - 17-07-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-07-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 07-06-2002)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 25-10-2000)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 07-06-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 07-06-2002)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 07-06-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 07-06-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 07-06-2002)