არჩილ გეგენავა არჩილ გეგენავა
  • დაბადების თარიღი
  • 23-03-1975

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მთაწმინდა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბიზნესის მართვა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის საერო ინსტიტუტი „გაენათი“
  • სპეციალობა
  • საბანკო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • სს "სასტუმროებისა და რესტორნების მენეჯმენტი", ჯგუფი m/group-ი, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2007 - 2008)
  • შპს "სასტუმროებისა და რესტორნების მენეჯმენტი", ჯგუფი m/group-ი, გენერალური დირექტორი (2006 - 2007)
  • სს "თელიანი ველი" სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2004 - 2005)
  • სს "საქართველოს ბანკი", გენერალური დირექტორის მოადგილე (2002 - 2004)
  • სს "საქართველოს ბანკი", ცენტრალური ფილიალის მმართველი (2001 - 2002)
  • სს "საქართველოს ბანკი", ვაკის ფილიალის მმართველი (1998 - 2001)
  • სს "საქართველოს ბანკი", ეკონომისტი (1996 - 1996)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (14-11-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 20-04-2010)