გიორგი გოგუაძე გიორგი გოგუაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-03-1973

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ისანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახალხო ბანკი, გენერალური დირექტორი (2003 - 2008)
  • სს აგრომრეწვბანკი, დირექტორი (2000 - 2003)
  • სს აგრომრეწვბანკი, გლდანის ფილიალი, მმართველი (1999 - 2003)
  • ქართულ-იტალიური ბანკი იდუსტრიაბანკი, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1999)
  • სს გაერთიანებული ქართული ბანკის მე-14 ფილიალი მმართველის მოადგილე (1995 - 1996)
  • საქართველოს ექსპორტ-იმპორტის ბანკი, შიდა მენეჯმენტის განყოფილება, პრეზიდენტის თანაშემწე (1995 - 1996)
  • აგროსამრეწველო სავაჭრო ს/ს "სამგორი" უფროსი სპეციალისტი (1992 - 1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-12-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    კვიპროსის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (22-03-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-04-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (26-12-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (23-09-2008 - 20-04-2010)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 23-09-2008)